O NAS

Początki Klubu Sportów Walki Kuzi Sport sięgają 2009 roku, w którym to dwóch braci – Łukasz i Bartosz Kuzemko zaczęło prowadzić zajęcia karate w sekcjach na terenie Swarzędza oraz Paczkowa.

Początkowym zamysłem klubu była jedynie praca z dziećmi oraz wpajanie im pozytywnych wartości jakie niesie za sobą sport. Szybko jednak zweryfikowały to potrzeby rynku. Napływ nowych adeptów był bardzo duży i by sprostać ich potrzebom Kuzi Sport musiał ewoluować z sekcji do prężnie działającego klubu sportowego.

Oprócz karate poszerzono działalność o K1 oraz gimnastykę, a do klubu przybyli nowi trenerzy. Dwóch z nich - Piotr Kobiela oraz Mikołaj Junikowski, to wychowankowie Łukasza Kuzemko, dwóch kolejnych natomiast: Maciej Drążewski oraz Krystian Żuchowski przybyło do nas z Pleszewskiego Klubu Karate. W rezultacie na dzień dzisiejszy 6 trenerów naszego klubu zapoznaje z tajnikami karate około 600 osób trenujących w ponad 20 różnych lokalizacjach na terenie Powiatu Poznańskiego.

W roku 2016 Karate WKF oficjalnie zostało zostało pełnoprawnym sportem olimpijskim. Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku będą pierwszymi na których będziemy mogli podziwiać piękno tej dyscypliny. Wydarzenie to stało się motorem napędowym do nagłego dynamicznego rozwoju Karate WKF a także klubów działających w jego obrębie. Igrzyska to dostęp do szerszego grona odbiorców. Media prześcigają się w informacjach na temat olimpijczyków, ich heroicznych wysiłków, trudów oraz wyrzeczeń. Niesie to za sobą nie tylko podziw kibiców ale przede wszystkim rozpoznawalność i popularność zawodników. Sportowcy na całym świecie marzą o możliwości uczestnictwa w Igrzyskach Olimpijskich. Nie inaczej jest w Poznaniu.

Jako klub staramy się zapewnić naszym zawodnikom wszystkie czynniki do tego by te marzenia spełniać. Oprócz codziennych treningów organizujemy obozy sportowe, uczestniczymy w krajowych i międzynarodowych zawodach, sparingach oraz w seminariach ze światowej klasy specjalistami w dziedzinie Karate Olimpijskiego. Możemy pochwalić się, że po 10 latach działalności trenuje u nas kilku Mistrzów Polski w Karate WKF (wersja olimpijska), a także cała rzesza młodych zawodników aspirujących do tych tytułów i pragnących reprezentować nasz kraj na arenach europejskich i światowych.

NASI TRENERZY

Image 1

Łukasz Kuzemko

Założyciel Klubu Sportów Walki Kuzi Sport, trener karate i gimnastyki, licencjonowany Trener Polskiej Unii Karate, wielokrotny Mistrz Polski oraz Medalista Mistrzostw Europy karate Shotokan, trener Kadry Narodowej Shotokan/WKF na lata 2010/2011.

Kontakt: 785 082 777

Image 2

Bartosz Kuzemko

Magister Prawa, trener Karate i gimnastyki, 3x Mistrz Polski w Karate WKF, złoty Medalista Mistrzostw Europy w Karate Shotokan, pasjonat kalisteniki oraz biegów z przeszkodami.

Kontakt: 883 354 040

Image 3

Maciej Drążewski

Magister Fizjoterapii, absolwent AWF w Poznaniu, licencjonowany Trener Polskiej Unii Karate, 3x Mistrz Polski w Karate WKF, aktywny zawodnik w kategorii kumite -67kg, trener-Asystent kadry Narodowej WKF od 2020 roku.

Kontakt: 505 875 735

Image 4

Fatih Kagan Emre

Magister Informatyki, trener karate, wielokrotny medalista zawodów Tureckiej Federacji Karate.

Kontakt: 791 650 862

Image 5

Krystian Żuchowski

Student AWF Poznań na wydziale Wychowania Fizycznego, trener karate i kickboxingu, medalista Mistrzostw Polski w Karate.

Kontakt: 721365025

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

KUZI SPORT

logotype1 logotype2 logotype3 logotype4